случај “шапка”

парк-снимка жена-во-лето-хет-положба-на-убава тропски-плажа

 

шапка, освен стил, штити лицето од ултравиолетови зраци на сонцето. мора, тогаш, задолжително за разлика од крем за сончање да се носат, поради изложување на сонце како што знаете и создава брчки и дамки, Milady.

продолжи да читаш

Давење не изгледа како давење!

Многу е напишано овие денови за давењето и оправдан, бидејќи тоа е време кога добивање на морињата и ние мора да биде буден. Како што помина десетици статии од моите очи дневно, Мислев дека сум прочитате што на тема. Се додека не се најдов во сајт Марио Vittone, кој е врвот спасување прашања и читање на статијата со наслов Давење не изгледа како Давење

Тоа е пост тегоби она што го знаеме или она што мислевме дека знаел за давењето. Во суштина, објаснува како еден човек може да се удави од ваша страна и да не може да се спознае. Бев толку погоден од страна на пост контактирал со него и побарал дозвола да се преведе и го објавува во Аспа Онлајн. исто така, понуди да го испрати копија на грчки да се вклучат преводи објавени заедно со оригиналниот. За помалку од еден час имав одговориле со "да" на двете. потоа следи член, со надеж дека како резултат на оваа публикација не смее да се користи за да се спаси еден човечки живот.

продолжи да читаш

Што да направите ако притиснете Човекојадката или морски ежови;

d1660ce6d9c0e1c72620a60795303a91.w600.h340.z1

Двајца од потенцијалните опасности се случи во текот на летото, се притисне Човекојадката, или еж. Каде безгрижно прошетка во shallows, одеднаш се чувствуваат силна болка во footpad или нашите прсти. Во крајна лаже и ние треба да се разбере како да се третираат.

продолжи да читаш

прашања – одговори ( дел 1 )

слики

 

Затоа, во овој момент ние ќе одговориме на неколку прашања за правилна употреба на очила. Погледнете ги во продолжение.

продолжи да читаш

Депилација -Teleia оди на плажа

securedownload

Лето веќе е на добро и се подготвува за празниците. Дали имате планирано кога, каде и како / што тоа веќе го прават првите слики во вашиот ум. Размислување на плажа, сонцето, морето, вашиот нов костим за капење и веднаш по проблемот се јавува: Депилација шап во она што метод за DIALLEXO? продолжи да читаш

Μέτρα πρόληψης απο τον καύσωνα

summer-heat

 

Ηλιος, θάλασσα και ζέστη! Το καλοκαίρι είναι η αγαπημένη εποχή πολλών ανθρώπων και οχι άδικα μιας και είναι καιρός για διακοπές και λίγες στιγμές χαλάρωσης απο την καθημερινότητα. Μαζί με τις διακοπές όμως έρχονται και επικυνδίνες θερμοκρασίες για αυτό θα πρέπει να προσέχουμε!

продолжи да читаш

Ετοιμασία βαλίτσας για τις καλοκαιρινές διακοπές

Green-Travel-Keeping-Carbon-Footprint-Small-Globetrotting-Full-Suitcase

 

Η μέρα για τις διακοπές πλησιάζει κι αρχίζετε να σκέφτεστε τι πρέπει να πάρετε μαζί σας. Οργανωθείτε λοιπόν, πάρτε χαρτί και μολύβι και κάντε μία λίστα έτσι ώστε να μην ξεχάσετε τίποτα ούτε όμως να πάρετε περιττά πράγματα μαζί σας. продолжи да читаш

Овој запис беше објавен на јуни 24, 2014, во лето, Tips.

Μέδουσες

rhizostoma-pulmo

 

Καθώς το καλοκαίρι έφτασε, ως συνήθως αναμένεται και η εμφάνιση πληθυσμών από τσούχτρες και μέδουσες στις θαλασσές μας. Αυτή η παρουσία είναι συνηθισμένο φαινόμενο με περιοδικότητα έξαρσης της αφθονίας των πληθυσμών τους τα 8 με 10 χρόνια. Σε άλλες περιοχές της Μεσογείου η περιοδικότητα μαζικής εμφάνισής τους φτάνει τα 4-6 χρόνια, καθώς κάθε περιοχή έχει ιδιαίτερες περιβαλλοντικές συνθήκες, που επηρεάζουν τη μαζική ή όχι εμφάνισή τους.

продолжи да читаш

8 λογοι που αγαπάμε το καλοκαίρι

summer_is_here

 

Το καλοκαίρι έφτασε κι εμείς το αγαπάμε πολύ! Ο ήλιος, η θάλλασα, τα ζεστά βράδυα παρέα με ενα κοκτέηλ είναί κάποιο αποτους λόγους που μας κάνουν να το νοσταλγούμε μόλις φεύγει! Παρακάτω θα δούμε αναλυτικά γιατί αγαπάμε το καλοκαίρι!

продолжи да читаш

Овој запис беше објавен на јуни 12, 2014, во fun, лето.

Δείκτες αντιηλιακής προστασίας

-Sand-Starfish-Seashells-White-Sand-Fresh-New-Hd-Wallpaper--

 

Τα τελευταία χρόνια υπάρχει αρκετά μεγάλη σύγχυση σχετικά με τα αντιηλιακά και το δείκτη προστασίας. Για αυτό το λόγο ο Αμερικανικός Φαρμακευτικός Σύλλογος δημιούργησε νέες οδηγίες προς τους καταναλωτές, ώστε να μπορούμε να κατανοήσουμε σωστά τους κινδύνους της έκθεσης στον ήλιο και τη σωστή προστασία από τις καταστροφικές του ακτίνες

продолжи да читаш